Różnice między zamiennikami

Nowości

Z tego artykułu dowiesz się jakie są rodzaje materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

  • Tusze i tonery Producentów drukarek
  • Fabrycznie nowe zamienniki
  • Zamienniki regenerowane
  • Zestawy do samodzielnego napełniania zasobników

Powyższa lista doskonale prezentuje, że poza oryginalnymi wkładami producentów drukarek występują alternatywne rozwiązania, które powstały w celu obniżenia kosztów druku.

Zamienniki, które są fabrycznie nowe pozwalają uzyskać jakość analogiczną do oryginalnych tonerów. Ich koszt jest wyższy niż w przypadku tonerów regenerowanych, ale wciąż znacznie niższy od oryginałów. Do znanych marek produkujących tusze i tonery kompatybilne z większością drukarek na rynku należy między innymi My Office.

Kolejnym rozwiązaniem są zamienniki regenerowane. Uzyskanie ich polega na wykorzystaniu zużytego pojemnika, wyczyszczeniu go, po czym napełnieniu nowym tonerem. Jeśli pojemnik jest w złym stanie, mogą być w nim wymienione niektóre części. Takie rozwiązanie definiuje niższe koszty, ale przy kilkukrotnym napełnieniu zwiększa ryzyko awarii zamiennika.

Najtańszą opcją są zestawy do samodzielnego napełniania zasobników, jednak korzystanie z tego rozwiązania wymaga dużego wkładu naszej pracy. Dodatkowo, najnowsze kartridże bardzo ciężko uzupełnić samemu, ze względu na liczne zabezpieczenia Producentów.

Użytkownicy drukarek nie powinni obawiać się korzystania z zmienników, szczególnie jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Masz pytaniachętnieodpowiemy

Add comment